logo   logo
כניסה למערכת

 

גור ים וג'ואי מול משכבת י"א

 

מביאים כבוד למדינה בנבחרת הנוער ברוגבי

 

 

תודה לשרה לניאדו שהעבירה את הכתבות ואת התמונות

לדף שכבת י"א, תשע;     לדף "הגביע הוא שלנו"

 

 

 

 

רוגבי: 76:0 לנוער על נורווגיה

 

מתוך אתר גל"צ און-ליין, 25/05/2010

 

שיחקנו אותה בענק: נבחרת הנוער ברוגבי פירקה את נורוגיה 76:0 בקרב על מדלית הארד באליפות אירופה דרג ד'; גם נבחרת הנשים הביאה כבוד לאחר טורניר בלהות, לאחר שניצחה את מלטה במשחק המכריע על ההישארות בדרג א'; הגברים ניצחו את בוסניה ויון

 


נבחרת הנוער פירקה את נורוגיה 76:0 בקרב על מדלית הארד באליפות אירופה דרג ד'. לאחר טורניר בלהות, נבחרת הנשים ניצחה את מלטה במשחק המכריע על ההישארות בדרג א'. נבחרת הגברים ניצחה את בוסניה ויון כדי לסים טורניר סולידי במקום השביעי.

 

 
אם התוצאות שהשיגה לאחרונה נבחרת הגברים של ישראל ברוגבי (50:10 מול בולגריה, 39:0 על יון) נראות לכם מרשימות, אז מה תגידו על נבחרת הנוער, שפירקה בשבת 76:0 את נורוגיה במשחק על המקום השלישי באליפות אירופה לנבחרות דרג ד'?
הקפטן, שי הכהן, חגג עם שלישיית טריים ושתי בעיטות המרה, ארטיום גורביץ' ואמיר רייס הניחו צמדים; מור היינמן, גור ים, מריק קולטמן, הושיק אלבז, איתי "קובה" רינגולד, יהל "גודל" בר ואורי פריאור הוסיפו טריי אחד כל אחד, ואיתן לוין השלים את התוצאה עם בעיטת המרה משלו.

 


השנה צומצם טורניר אליפות אירופה לנוער, ומדרג ד' השתתפו בו ארבע נבחרות בלבד, כשישראל, ששחקניה משחקים את גרסת רוגבי שביעיות במסגרת הליגה, נחשבה ל"אנדרדוג" שבהן. במחצית ראשונה מבולבלת בחצי הגמר מול קרואטיה, הראשונה ברוגבי-15 תחרותי של חצי משחקני ישראל, ספגה זו 18 נקודות ללא מענה. אז פתחה הנבחרת מבערים והפסידה 25:18, על חודו של טריי ממש. מול נורוגיה השחקנים כבר עלו בטירוף והובילו 46:0 בהפסקה. "אגרסיביות, לב ונשמה זה שם המשחק", הסביר קובה.

 


"לנורוגים הגדולים פיזית מאיתנו לא היתה תשובה לאינטנסיביות שלנו", הוסיף המאמן עופר המבורגר. "השחקנים והצוות מאושרים שהצלחנו להציג רוגבי יפה, חזק וספורטיבי במהלך האליפות, וליצג את המדינה בצורה יפה". הניצחון הגדול היה מעין מתנה למנחם בן מנחם, נשיא האיגוד שחגג באותו יום את יום הולדתו ה-45. לו ניתן היה להחליף את סדר המשחקים, או לפחות את סדר המחציות, הטורניר היה נגמר כנראה אחרת לגמרי.

 

 

 

לצאת גברים, ברוגבי

 

מתוך אתר "גל"צ און-ליין", 29/04/2010

 

 

 

חלקם התחילו לשחק רוגבי לפני חצי שנה; כמה מהם אף שיחקו לראשונה את גרסת רוגבי-15 לפני שבועיים; ולמרות זאת הם רוצים לעלות דרג באליפות אירופה בעוד שלושה שבועות. למרות חוסר הניסיון, אומר הקפטן שי הכהן כי "יש לנו סיכוי לעלות ויש לנו את השחקנים כדי לעשות את זה". הכירו את נבחרת הנוער של ישראל

 

 

 

בעוד שלושה שבועות תצא נבחרת הנוער של ישראל לאליפות אירופה ברוגבי, חמושה בכוכבים ותיקים מליגת הנוער המקומית לצד שחקנים רבים שלא ידעו מה זה רוגבי עד לפני חצי שנה. הנבחרת קיימת כבר שנים רבות, וההישג העיקרי שלה היה עליית דרג בשנת 2003 בהנהגתו של נמרוד קפלן, הקפטן הטרי של הנבחרת הבוגרת. שחקנים צעירים נוספים מהסגל הבוגר הנוכחי עזרו לשמור על הנבחרת בדרג ג' כנגד כל הסיכויים עד שב-2008 היא נפלה.

 

 

 

בשנה שעברה הנבחרת כבר שיחקה בבית הדרג התחתון, ולמרות שנוצחה בשלושת משחקיה סיימה את הטורניר במקום הרביעי מתוך שמונה. זאת מכיוון שההפסד הכאילו-מביך ברבע הגמר למונאקו התאפשר בעיקר בזכות שחקנים צרפתים שנותרו מחוץ לסגל ארצם והחליטו ליצג את מונאקו באליפות למרות שאינם אזרחיה.

 

 

 

מונאקו הושעתה ולא תשתתף בטורניר, שלוש נבחרות נוספות לא יגיעו השנה, ובית דרג ד' צומצם לארבע נבחרות בלבד. לכאורה חצי עבודה, אך אלה שנשארו הן למעשה החזקות יותר, שמסוגלות למלא סגל ולא נאלצות לרמות למען סיכוי לנצח משחק.

 

 

 

למרות חוסר הניסיון, אומר הקפטן שי הכהן כי "יש לנו סיכוי לעלות. יש לנו את השחקנים כדי לעשות את זה. אנחנו חזקים בכל העמדות, והקו האחורי שלנו טוב יותר מבשנה שעברה. באימונים האחרונים אנחנו כבר מתחילים לראות קבוצה".

 

 

 

פרט לוותק, אולי הבעיה המרכזית של הנבחרת היא שליגת הנוער הישראלית, שלדעת רבים חזקה היום יותר מתמיד, היא של רוגבי שביעיות, הגרסה המהירה יותר של המשחק. חלק מהשחקנים שיחקו את הרוגבי-15 המסורתי לראשונה לפני כשבוע וחצי, במשחק אימון שנערך לפני המשחק של הנבחרת הבוגרת מול יוון. "זה מקשה, בלי ספק", מודה הכהן. "חבל שאין יותר משחקי 15 לנוער בארץ, גם כהכנה לליגת הגברים וגם בשביל הנבחרת".

 

 

 

יותר מכך: גרסת השביעיות דורשת יכולות שונות מעט מאלה הנדרשות ברוגבי-15. שחקנים גבוהים או מאסיביים מדי, שחשובים מאוד במצבים הניחים של רוגבי-15, חסרים את הזריזות ואת הסבולת הדרושות כדי לככב בליגה שלנו.

 

 

 

"המשחק המודרני לא מוכרע על גודל", מרגיע המאמן, עופר המבורגר. "אנחנו יכולים לפצות על זה בדברים אחרים. במצבים הניחים יש חשיבות גם לטכניקה, אתלטיות והיכולת להיות אגרסיבי". מנהלת הנבחרת ליאורה כמיליאן מוסיפה ש"באימונים פתאום התגלו כוכבים במצבים הניחים".

 

 

 

כמיליאן נמצאת בתפקידה זו השנה הרביעית, ומעולם לא היתה אופטימית כמו היום לגבי העתיד: "רואים התקדמות בליגה. הנוער יודע רוגבי", היא אומרת. "בעונה הבאה נשים דגש על איזון בין לימוד השחקנים החדשים שמגיעים לבין מתן אפשרות לשחקנים הותיקים להתקדם. השאיפה שלי היא שלכל קבוצה יהיו שני מאמנים, כך שאחד יוכל לעבוד עם הותיקים והשני עם החדשים".

 

 

 

משחק אחד מול קרואטיה, ועוד אחד מול נורוגיה או המארחת מולדובה. אם כוכבי העתיד שלנו שהתגלו רק לא מזמן יצליחו לנצל את ההזדמנות ולעלות דרג, נבחרות השנים הבאות יוכלו להישאר שם ואולי אף להתקדם הלאה, גבוה יותר מאי פעם.

 

 

 

ואלו שמות:
הושיק אלבז, יהל "גודל" בר, תומר ברג, ארטיום גורביץ, גל גרנוב, מור היינמן, שי הכהן (קפטן), ג'ואי ואל, מיכאל חושן, גור ים, יותם לוי, איתן לוין, דניאל ניב, אופיר סלוצקי, רם סמיתסון, אורי פרי-אור, רם פרידמן, מריק קולטמן, שחר קלדרון, בר רוכסאר, ניר רוסו, יונתן ריינסטיין, אמיר רייס, איתי "קובה" רינגולד.

 

 

 

מאמן הנבחרת, עופר המבורגר, עוזרו עומר חלפי, ומנהלת הנבחרת היא ליאורה כמיליאן.

 

 

 

ג'ואי מול

גור ים