logo   logo
כניסה למערכת

סיכום פעילות ועד הורים עמקים תבור לשנת תשס"ט

 

לכל ההורים שלום!

 

אני רואה לעצמי חובה לדווח על פעילות ועד ההורים בשנה זו כי כך אני מאמין שנכון לנהל ולקדם דברים.

 

בתחילת השנה קבענו לנו במסגרת   ועד ההורים מספר יעדים ומשימות שניסינו להגיע אליהם. מלכתחילה היה ברור לנו שתפקידנו הוא לסייע להנהלת בית הספר ולמועצה האזורית (הבעלים) בקידום ושיפור בית הספר.   ועד ההורים לא יכול לעשות את העבודה, הוא צריך לראות ולעזור שהיא תתבצע.

 

להלן הנושאים שעלו ,טופלו ושניסינו לקדמם במהלך השנה עם הערות מסכמות לגבי כל נושא:

 

1.     שתוף פעולה עם הנהלת ועובדי בית הספר
ראינו לעצמנו חובה לפעול ככל יכולתנו ליצירת אוירה משתפת עם הנהלת בית הספר, כתנאי ליכולתנו לתרום ולהשפיע. נראה לי שהצלחנו ליצור יחסי אמון ואוירה טובה תוך הבנה שכולנו רוצים את הטוב ביותר לילדינו. אני רוצה לציין את התרומה העצומה של נורית ברנד מנהלת בית הספר ליצירת שיתוף פעולה זה.

2.     בינוי
 נושא שמטריד את בית הספר לאורך שנים ופעילותו תלויה בסדרי עדיפות של המועצה. מצאנו אוזן קשבת ויד פתוחה במועצה. במהלך השנה ועכשיו בחופש הגדול מתבצעות עבודות מתיחת פנים לבית הספר. נכון, לא הצלחנו בכל אך העתיד נראה ורוד. במשרד החינוך אושרה פרוגרמה לבינויי חדש בבית הספר. קצב הקצאת הכיתות תלויי בתקציבים ואנו מקוים שאלה יגיע במהרה. בינתיים נדאג שהילדים ימשיכו ללמוד בתנאים ראויים. על קבלת הפרוגרמה מגיע יישר כוח לסגנית ראש המועצה חנה פרידמן, לדובי וינגרטן מהנדס המועצה ולכל הועד המנהל של בית הספר.

3.     מיפוי
 רצינו למפות כבר השנה את כל העמק המזרחי ל"עמקים תבור". כלומר: ישובי העמק המזרחי ישלחו את ילדיהם לבית הספר. המועצה האזורית מכינה "תוכנית אסטרטגית לקידום החינוך". ההחלטות נידחו לשנת תשע"א. סימנו את המטרה וכנראה נגיע אליה בשנה איחור. בנושא זה לא הצלחנו להגיע לנקודה שהצבנו לעצמנו, וחבל.

 

4.     תשלומי הורים
 חל שיפור עצום בתשלומי ההורים לעומת השנים האחרונות. הגענו ל 96% גביה. יחד עם זאת אנו עדיין לא מרוצים ומצפים בשנה הקרובה להגיע לגביה מושלמת. הכוס כמעט מלאה והחלק הריק יוצר אוירה ותחושות לא נעימות. השנה נפתח את תשלומי ההורים כבר באוגוסט.

5.     שיווק בית הספר
פעלנו יחד עם הנהלת בית הספר והמועצה בנושא זה. היה ניסיון של המועצה להגיע להסכם עם רמת ישי שלא צלח. קיימנו מספר פגישות בחלק מהישובים שממופים לבית הספר. ראינו לנכון להתמקד באחוזת ברק ובמושב מרחביה. קיימנו פגישות, השמענו והקשבנו. בנושא זה העבודה תמיד רבה ועלינו, כבית ספר קטן, לדאוג שיבחרו בנו. ההישגים חלקיים. בית הספר יגדל השנה ב 20 – 30 תלמידים.

6.     מגמות, רמה לימודית, הקבצות והישגים לימודים
הנושאים נידונו בועד ההורים לאורך השנה, הייתה התייחסות הן בהנהלת בית הספר והן בועד המנהל לקידום ופתיחת מגמות נוספות. נושאים אלה פורטו בסיכום של נורית ובמכתביה אלינו במהלך השנה. בשנה הקרובה יפתחו מגמות נוספות.

7.     איכות ההוראה
קבענו את הנושא כדרוש טיפול. הוא לא נידון במסגרת   ועד ההורים. יחד עם זאת קיבלנו דיווח על פעילויות העשרה למורים, עבודה בקבוצות בחתכים שונים לאורך השנה ועל תנועה של מספר מורים מצוינים חזרה או/ו הצטרפות להוראה בבית הספר. כמלווה מהצד אני מוכרח לציין את העבודה הגדולה שנעשתה בתחום עיקרי זה. גם כאן נמשיך לשאוף ולדרוש להכי טוב שאפשר.

8.     נושאים נוספים שנידונו בועד ההורים במהלך השנה
עלות המזון (טופל בהצלחה ע"י מועצת התלמידים), אלימות, מסע לפולין (דורש חשיבה והתייחסות בשלב שניתן להשפיע על התוצאה), פתיחת קפיטריה בבית הספר (החלט לא לפתוח בשנה הקרובה) ועוד. 

 

סיכום

בסה"כ עברנו בבית הספר שנה טובה. כמי שמלווה את בית הספר שנים רבות אני רואה בשנה זו נקודת מפנה ומגמת שיפור במרבית התחומים.

אני רוצה להודות לחברי   ועד ההורים שהשקיעו שעות רבות בפעילות התנדבותית זו. תודה גדולה לנורית ברנד, מנהלת בית הספר, על הגישה, הפתיחות, לקיחת האחריות ורצינות העבודה. ניהלת שנה ראשונה קשה וטובה. מכאן אפשר רק לעלות. תודה גדולה להנהלת בית הספר וכל חבר העובדים המסור והמחויב. תודה לחברי הועד המנהל ולמועצה האזורית בראשות אייל בצר.

 

לסיום, אני רוצה להצטרף לברכות לכל תלמידינו, על הישגיהם הלימודיים, המקצועיים והספורטיביים. המשיכו כך, קחו פסק זמן, צברו אנרגיות ובואו בריאים ושלמים, מלאי רוח נעורים לשנה הבאה.

 

                                                בברכה,

 

                                                          אורי שובל, יו"ר   ועד הורים

                                                          25 ביולי 2009

 

חזור לדף ועד הורים