logo   logo
כניסה למערכת

 

 

סיכום שבוע ירוק, ט"ו בשבט תש"ע

 

24-31.1.2010

 

 

 

כמידי שנה בעונה זו, סמוך לט"ו בשבט, אנו עוצרים את הלימודים השוטפים ועוסקים בפעילויות הקשורות לטבע, איכות סביבה, ואקולוגיה. המטרה של שבוע זה היא לעורר את המודעות בקרב התלמידים לעולם בר קיימא, לערכי טבע ולשמירה על הסביבה.

 

 

 

 

ביום א' פתחנו את השבוע עם סבב הרצאות של נועם סגן כהן בנושא  השבת בעלי חיים לטבע. ההרצאה הועברה לכיתות ז' בשלשה סבבים. נועם דיבר בחן ובפשטות על בעייתיות הנושא והמחיש לתלמידים איך אנחנו בני האדם במו ידנו קלקלנו, ובאיזו דרך אנו יכולים לתקן. הדוגמה הבולטת ביותר שנתן הייתה פרויקט השבת הנשרים לטבע באזור הכרמל.

 

 

 

 

 

היום השני של השבוע הוקדש לפעילות ט"ו בשבט בכיתות ט' בארגונם של סמי וצפריר. בשעת ההפסקה הגדולה נערך סדר ט"ו בשבט מפואר לחדר המורים שכלל חידונים ושירים הקשורים בנושא. את האירוע המקסים ארגנו סמי אלפסי המורה לשל"ח וחנה ליטווק מזכירת בית הספר.

 

 

 

 

 

 

ביום ג' התגייסו כיתות ח'1 ו-ט'1 לבניית ספסלים אקולוגים באזור בית הכיתות של שכבת ח'. את העבודה ניהל דרור לילו שכבר בנה שתי פינות כאלה בבית הספר בשנה שעברה.  דרור עבד בצורה יוצאת מן הכלל עם התלמידים שלמדו תוך כדי עבודה איך ניתן לעשות שימוש חוזר בפסולת בניין ובצמיגים. המחנכות והתלמידים הגיעו לבצע את המשימה עם רצון רב, מוטיבציה גבוהה וחריצות רבה. פעילות זו נמשכה לאורך כל השבוע. כעבור שבוע ספסלים אלו נהפכו לאחת מפינות הישיבה הפופולאריות ביותר והיפות ביותר.

 

 

 

 

 

 

ביום ד' הגענו לפעילות השיא של השבוע: טיול בית הספר לאזור נחל ציפורי וחלוקת התעודות לתלמידים עם סיומו בטקס מכובד אל מול תחנת הנזירים אשר לגדותיו של הנחל.

 

 

 

 

 

 

 

 

ביום ה' המשכנו עם פעילות אומנות מיוחדת לכיתות ז'. בניצוחן  של נגה בן יעקב, רכזת האומנות, ושלומית קוטר, המורה לקרמיקה, יצרו התלמידים פרחים שונים מחמר. את התוצרים המקסימים ניתן לראות כבר על מדפי סדנת הקרמיקה, וזאת עוד לפני הצביעה הסופית.

 

 

 

 

 

 

במקביל לפעילות זו נפגשו כיתות ט' להרצאה עם אבנר ענבר, מנכ"ל מפעל jollibar"" אשר עוסק ביצור מוצרי פלסטיק מתכלה. אבנר הסביר והדגים לתלמידים על בעיתיות יצור הפלסטיק הרגיל בעולם והנזק שהוא גורם והראה להם איך לייצר תחליפים אחרים אשר מתכלים מהר ולא גורמים נזק סביבתי. אבנר הצליח לרתק את התלמידים והם מצידם שאלו הרבה שאלות וגם הפגינו ידע. אבנר עושה את ההרצאה בהתנדבות ורואה בכך שליחות שמטרתה – להעלות את המודעות בקרב בני הנוער לנושא אקולוגי בעל חשיבות רבה כל כך.

 

 

 

 

 

 

לאחר ההרצאות ופרויקט האומנות נערכה הפסקה פעילה גדולה במרכז בית הספר בה אפו התלמידים פיתות על הטאבון ומי שרצה המשיך את פרויקט האומנות של כיתות ז' , יצירת פרחים מקרמיקה בסדנת האומנות הסמוכה.

 

 

 

 

 

ביום ראשון 31.1.2010 יצאו כיתות ח', בליווי קבוצת מדריכים מכיתות י', לפעילות חוויה בטבע – יום בישולי שדה. הפעילות משלבת טיול בשדות העמק עם סדנת בישולי שדה אותה אנו עושים בסוף המסלול, ביער בלפור אשר מעל קיבוץ  גניגר. מטרת הפעילות היא ללמד את התלמידים עם איזה צמחים ניתן לבשל ואיך מתמודדים עם תנאי שטח. פעילות זו סיימה חתמה את השבוע ירוק.

 

 

 

 

 

 

 

נתראה בשבוע הירוק של השנה הבאה, ועד אז – נמשיך לשמור על סביבה ירוקה!

 

 

 

דיווח: עמית לביא, רכז חברתי